2024 CATEGORY LEADERS

POINTSCORE LEADER

POINTSCORE LEADER

MANNY PETRIS [37 PTS]

PROGRESSIVE STABLEFORD

PROGRESSIVE STABLEFORD

MICHAEL KABALAN [8]

JOY MESURIA [8]

A-BIRDIES

A-BIRDIES

MARK DONOVAN [11]

B-BIRDIES

B-BIRDIES

TROY YOUNG [4]

CRAIG FRANKLIN [4]

C-BIRDIES

C-BIRDIES

BRIAN CRAVEN [2]

CRAIG FRANKLIN [2]

2023-LEADERBOARD

MAJOR CHAMPIONSHIPS

2BBB CHAMPIONS
S.FLOYD & M.FLOYD

A-CLUB CHAMPION
MANNY PETRIS

B-CLUB CHAMPION
MICHAEL KABALAN

C GRADE CHAMPION
BRIAN CRAVEN

PLAYER OF THE YEAR
JOHN VARRICA

 

 

 

 

 

 

 

MINOR CHAMPIONSHIPS

SINGLE MATCHPLAY 
PAT COLLINS

2 BBB RUNNERS UP M.KABALAN & S. SAMMARCO

4BBB CHAMPIONS-PHIL HEATON & BOB MALLIA

4BBB RUNNERS UP
J.VARRICA & J,McDONALD

A – HCP CHAMPION
MITCHELL FLOYD

B – HCP CHAMPION
CLIFF BOURQUIN

C – HCP CHAMPION
CRAIG FRANKLIN

 

 

 

 

 

 

SINGLE MATCHPLAY RUNNER UP-MARK McDONALD

PRESIDENTS CUP
STEVE VAUGHN

 

 

 

 

 

 

GUZZLERS CUP
WAYNE JOL

HOLE IN 1-MARK McSWINEY-8TH HOLE THE RIDGE-26/11/23

LIFE MEMBER 2023
ROSSCO HAMER

A GRADE BIRDIES
MANNY PETRIS [32]

B GRADE BIRDIES
MARK McDONALD [10]

ECLECTIC POINTSCORE
JOY MESURIA [42PTS]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPECIAL EVENTS RESULTS

INTERNATIONAL CUP: THE INTERNATIONALS

PFA CUP WINNERS
GOULBURN WORKERS

LAWSON CUP WINNERS: TEAM REVESBY WORKERS

McKEOUGH/HOGAN SHEILD- CANBERRA LABOUR CLUB 6/3

 

 

 

 

 

 

 

2023-LEADERBOARD – [FINAL RESULTS]
GUZZLERS CUP
2023 QUALIFIERS
20-11-22 J.MESURIA
27-11-22 R.HAMER
     “ S.FLOYD
4-12-22 S.VAUGHN
     “ J.MESURIA
11-12-22 M.DONOVAN
B.MALLIA
15-1-23 M.PETRIS
R.HAMER
29-1-23 S.ARES
5-2-23 P.COLLINS
12-2-23 J.VARRICA
26-2-23 S.SAMMARCO
5-3-23 A.GILTINAN
19-3-23 R.HAMER
26-3-23 S.ARES
T.VERNARDOS
2-4-23 M.CAMPBELL
16-4-23 M.FLOYD
S.FLOYD
23-4-23 P.KILAZOGLOU
C.FRANKLIN
30-4-23 S.VAUGHN
7-5-23 C.BOURQUIN
21-5-23 P.KILAZOGLOU
M.FLOYD
4-6-23 T.VENARDOS
18-6-23 S.VAUGHN
25-6-23 C.BOURQUIN
2-7-23 J.VARRICA
9-7-23 B.MALLIA
23-7-23 C,BOURQUIN
30-7-23 B.CRAVEN
M.PETRIS
6-8-23 M.McDONALD
13-8-23 M.FLOYD
20-8-23 M.DAVIS
27-8-23 J.VARRICA
10-9-23 W. JOL
17-9-23 J.VARRICA
24-9-23 M.DAVIS
J.POIHIPI
22-10-23 M.KABALAN
12-11-23 K.TYNE
19-11-23 J.VARRICA
CHAMP W.JOL
2024 QUALIFIERS
26-11-23 P.KILAZOGLOU
3-12-23 B.MALLIA
10-12-23 M.DONOVAN
G.OSTERMAN